T4o9irum85teiidy2jmw

احسان مصاحبه

بیشتر از سه سال هست که هر روز علاقه من به تمام پاندا ها و پنگوئن های دنیا زیاد تر میشه؛ خصوصا پاندا هایی که عاشق بهترین محتوا هستند و پنگوئن هایی که جلوی تقلب و لینک سازی رو میگیرند. جدیت کار گوگل پاندا و گوگل پنگوئن به من خیلی کمک کرده و باعث شده تا امروز سالم ترین فضا برای رقابت بین من و همکارانم وجود داشته باشه.

حداقل دو سالی هست که با گورخر دوست داشتنی گوگل همکاری میکنم. در این مدت از Google Zebra خیلی خوب یادگرفتم که چطور فروشگاه های اینترنتی معتبر رو از نظر اون تشخیص بدم.

تخصص: سئو سایت های فروشگاهی
نمونه کار: انتهای رزومه (کلیک کنید)

emosahebeh@gmail.com

مهارت ها

تسلط به Offpage - Onpage Seo


حرفه ای

تسلط به Ahrefs


حرفه ای

تسلط به Wordpress


حرفه ای

تسلط به Google Analytics


حرفه ای

تسلط به تبلیغات در گوگل Adwords


حرفه ای

تسلط به Google Search Console


حرفه ای

تسلط به مفاهیم Html , Css


پیشرفته

تسلط بر Php


متوسط

تسلط به مفاهیم و اجرای Schema , Microdata


پیشرفته

تسلط به سرویس Moz Pro


حرفه ای

تسلط به سرویسKwfinder


پیشرفته

تسلط به سرویس Google Trend - Keywords Planner


حرفه ای

تسلط به Content Marketting


پیشرفته

تسلط به مفاهیم Link Building و رپورتاژ


حرفه ای

تسلط به ویدیو مارکتینگ - پرده سبز


پیشرفته

تسلط به Adobe Premiere


متوسط

تسلط به Photoshop


متوسط

تسلط به فرمول نویسی Excel


حرفه ای

تسلط به Google TagManager


حرفه ای

تسلط به Magento 1.9


پیشرفته

تسلط به Power Suite


پیشرفته

تسلط به Google Optimize


متوسط

تسلط به Page Speed Insight


حرفه ای

تسلط به GTmetrix


حرفه ای

بخشی از تجربه های کاری

Projects 00 00@2x

شرکت پیشگامان فناوری نت وب

تخصص نت وب در ارائه خدمات به سایت های مجنتویی باعث شد تفکر شفاف تری نسبت به نحوه سئو سایت های مجنتویی پیدا کنم.
www.Netwebco.com
سیستم مدیریت محتوا مجنتو یکی از قدرتمند ترین فروشگاه ساز های دنیاست و قطعا نسبت به افزونه ووکامرس وردپرس -به عنوان یک فروشگاه اینترنتی- حرف های بیشتری برای گفتن خواهد داشت اما... پیچیدگی در تنظیمات مربوط به سئو آن باعث شده است تا سئوکار ها علاقه زیادی به مجنتو نداشته باشند.

قبل از این همکاری به نوعی صرفا متخصص سئو سایت های وردپرسی محسوب میشدم اما مجنتو کمک بسیار زیادی به من کرد تا دیدگاه وسیع تری نسبت به اقدامات onpage Seo پیدا کنم. خوشبختانه در وردپرس افزونه های قدرتمندی در زمینه سئو -مانند Yoast seo- طراحی شده اند که حتی با کمترین دانش تخصصی بسیاری از زیرساخت های ضروری برای سئو را طراحی و تنظیم میکنند؛ اما این مسئله در مجنتو کمی پیچیده تر است.

به طور کلی در مجنتو دو مشکل اساسی وجود دارد:
1: ماژول های مربوط به سئو مجنتو پولی و نسبتا گران قیمت (تقریبا 150دلار) هستند.
2: تنظیم کردن این افزونه ها نیاز به دانش سئو بالایی دارند و غیر متخصص ها ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوند.
درخواست های مکرر مشتریان نت وب برای ارائه خدمات سئو و حل مشکلات سایتشان بود که منجر به استخدام من در نت وب شد. در این شرکت من غالب زمان خود را صرف سایت فروشگاهی Macktak میکردم که بیزینس آن در آمریکا مدیریت میشد و مشتریانی از سراسر دنیا داشت. در انتهای این رزومه قسمتی از دست آورد های مربوط به دو سایت "MackTak" و "ماناموتور" در اختیار شما قرار گرفته است.
در نت وب کار من پر چالش و بسیار لذت بخش بود اما دور بودن مسیر شرکت نسبت به محل سکونت باعث شد تا علاقه کمتری نسبت به تمدید قرار داد 6ماه همکاری -که تا اسفند ماه 98 بود- داشته باشم. در هر صورت این مجموعه بسیار اخلاق گرا هستند و امیدوارم همچنان روابط کاری و دوستانه ما ادامه دار باشد.
موقعیت شغلیتاریخ شروع همکاریتاریخ اتمام همکاری
مدیر سئو1 مهر 9829 اسفند 98
Projects 00 00@2x

فروشگاه اینترنتی آمریکایی MackTak


Alexa = 1,018,500 Global
10هزار محصول، دنیایی از دیتا مربوط به جستجوی کاربران، 23هزار محصول، 5دقیقه ماندگاری در سایت و تنها 50 نفر بازدیدکننده از گوگل!!!
حتما مشکلات زیادی برای برطرف شدن وجود داشتند

www.MackTack.com
خانم های آمریکایی و عربستانی عمده مشتریان MackTak هستند که برای خرید لباس های زنانه غالبا مجلسی از سایت بازدید میکردند؛ جذابیت این سایت برای خانم ... ها باعث شده بود تا مشکلی با زمان ماندگاری کاربران و فعالیت مناسبشان نداشته باشیم اما تعداد آن ها بسیار ناچیز بود.
نکته بسیار مثبتی که در این مجموعه وجود دارد، وجود آقای تهرانی -کارفرمایی با رفتار بسیار حرفه ای- است که نسبت به زمان بر بودن مشاهده نتایج فعالیت های SEO سایت کاملا توجیه بودند. مشکلات سرعت بارگذاری صفحات، لینک سازی داخلی غیر حرفه ای، SiteMap، طراحی مجدد Header و ... از جمله مهمترین مواردی بودند که برای تغییر در اولویت قرار دادم.
بعد از 5 ماه کار روی این وبسایت علاوه بر افزایش سرعت بارگذاری صفحات به امتیاز A در GTmetrix و 65موبایل و 92 دسکتاپ در pagespeed insight شاهد افزایش 4 برابر بازدیدکننده ها اورگانیک از سایت بودیم.

رشد ورودی ارگانیک از گوگل در بازه زمانی 3 ماه


سایت های آمریکایی محدودیتی در زمینه تبلیغات در گوگل ندارند و میتوان آن ها را به نسبت سایت های ایرانی، بسیار حرفه ای تر بهینه سازی کرد تا Convertion Rate خود را به بالا ترین حد ممکن افزایش دهیم. این موقعیت را در اختیار داشتم تا به عنوان مدیر تبلیغات گوگلی Macktak بتوانم همیشه رفتار بازدید کنندگان و نرخ تبدیل آن ها به مشتری را دائما رصد کنم تا کمپین های کم بازده را به سرعت شناسایی و با کمپین های بهتر جایگزین نمایم.
موقعیت شغلیتاریخ شروع همکاریتاریخ اتمام همکاری
سئوکار - مدیر تبلیغات در گوگل1 مهر 9828 اسفند 98
Projects 00 00@2x

فروشگاه اینترنتی ماناموتور


Alexa = 14900 iran

عدم موفقیت فروشگاه مجنتویی ماناموتور قبل از شروع همکاری را در چند کلمه میتوان خلاصه کرد؛
لینک سازی غیرحرفه ای، خطا های فاحش Robots.txt، سرعت بارگذاری، ساختار دسته بندی ها

www.Manamotor.com
اگر از سابقه فعالیت های اینترنتی ماناموتور اطلاعاتی نداشته باشید، با مشاهده گزارشات Ahrefs شما هم مثل من از میزان بخشندگی پاندا و پنگوئن گوگل، شگفت زده خواهید شد. با وجود خطا های فاحشی ... که در سایت وجود داشت ورودی های گوگل آن در Analytics منطقی به نظر نمی آمد! در حقیقت علت این بخشندگی غیر قابل توصیف پاندا و پنگوئن گوگل، شروع کسب و کار آنلاین ماناموتور تقریبا از سال 92 است؛ زیرا با وجود اینکه هرچند سال مجموعه محبور به تغییر CMS برای وبسایت خود میشد، با ریدایرکت ها توانسته بودند قسمتی از اعتبار خود را حفظ کنند.
طبق قراردادی که نت وب با ماناموتور داشت از دی ماه پروژه خدمات سئو ما به آن ها شروع شد. به طور مختصر برنامه پیشنهادی من که در نهایت با آن موافقت شد به این شرح است:
 • فاز اول: بهینه سازی Page Speed - Search Console - Page Html Tags - Bread Crumb - SiteMap - Robots.txt , ...
 • نمونه از برطرف شدن خطا های Google Search Console

 • فاز دوم: انتخاب 3 دسته بندی اصلی از محصولات - استخراج کلیدواژه ها - مرتب سازی بر اساس کاربران هدف - تعیین استراتژی صفحات فرود برای هر کلید واژه
 • فاز سوم: شروع فعالیت های اصلی برای بهبود جایگاه کلید واژه ها با توجه به استراتژی انتخابی در فاز قبل
 • موقعیت شغلیتاریخ شروع همکاریتاریخ اتمام همکاری
  سئوکار1 دی 9828 اسفند 98
  Projects 00 00@2x

  فروشگاه اینترنتی دیدنگار

  Alexa = 1200 iran
  8 ماه در این مجموعه حضور داشتم که محتوا های کپی شده و خیلی از مشکلات ساختاری سایت باعث شده بود ورودی بسیار پایین و الکسای 10,000 در ایران داشته باشند.

  www.Didnegar.com
  به عنوان سئوکار برای سئوی یک سایت فروشگاهی خصوصا حوزه دوربین و تجهیزات عکاسی، باچالش های زیادی روبرو هستیم؛ تصور کنید نام محصول شما دوربین Canon Eos 750d 18-55 is stm... است؛ کاربر شما هم به هر روشی که شما فکرش را میکنید برای این محصول سرچ میکند ( دوربین 750d   - کانن 750d - دوربین 750d 18-55 - ...)؛ استفاده از کامل ترین ترکیب کلیدواژه ها در پارامتر های موثر سئو یکی از مسائل پرچالش ما بود.

  اما در دیدنگار پیچیدگی های بیشتری وجود داشت. این سایت از نظر الگوریتم دزد دریایی و گوگل پاندا مرتکب خطاهای زیادی شده بود؛ به همین علت تعداد لینک هایی که در صفحه اول حضور داشتند به 20 مورد نمیرسید؛ بنابراین در دیدنگار باید قبل از هرچیزی به کارمندان قسمت های محتوا، شبکه های اجتماعی، مسئول مجله و ... آموزش داده میشد تا اشتباه های گذشته را مجددا انجام ندهند؛ پس از آن باید تمامی محتوا های کپی شده شناسایی و از سایت حذف میشدند.

  تبلیغات کلیکی گوگل یا Google adwords  توسط یک شرکت تبلیغاتی برای مجموعه انجام میشد. این تبلیغات انگیزه ای بود برای شرکت که در صورت کسب رتبه های بالا در گوگل، به موفقیت های مورد نظر خود خواهد رسید؛ زیرا سایت غالبا از Adwords فروش را تجربه میکرد.
  مدیریت و طراحی کمپین های کاربردی تر Google adwords باعث شد تا 2روز کامل را صرف آموزش کار با آن و ساخت پنل جدید کنم. ایجاد پنل جدید و عدم همکاری با شرکت سابق تبلیغ کننده گوگل، تقریبا چیزی حدود 50درصد در هزینه های ما را کاهش داد . همان کاربران با کیفیت با تنظیمات دقیق تر وارد سایت میشدند که هزینه کلیک کمتری داشتند و بودجه ما هم دیر تمام میشد.
  بعد از پیشرفت های رضایت بخشی که برای وبسایت دیدنگار در حال اتفاق افتادن بود، مدیر و مالک مجموعه، جناب آقای فروغی تصمیم گرفتند به عنوان مدیر سایت نیز مشغول به کار باشم. برای مدیریت کردن نیرو ها باید تمام کار ها با همان کیفیتی که من علاقه داشتم انجام میشد اما مسئله ای بزرگ تر وجود داشت؛ کاهش هزینه های مربوط به حقوق کارمندان که با انجام سریع تر کار ها ارتباط مستقیمی داشت.

  رشد ورودی ارگانیک از گوگل در بازه زمانی همکاری

  قسمتی از نمونه کارهای مربوط به پروژه دیدنگار در انتهای این رزومه در اختیار شما قرار گرفته است. اکثرا این اقدامات برای کاهش زمان انجام کار ها و  خطا های تصادفی کارمندان صورت گرفت که شخصا آن ها را عملی کردم.

  شاید تنها مشکلی که اصلا نمیشد زمانی برای حل شدند آن تخمین زد، مسئله افزایش قیمت دلار بود. ظرف مدت 6 ماه دلار از 4 به 12 هزارتومان رسیده بود و هر لحظه تغییر میکرد. کم کم دیگر ادوردز هم نمیتوانست کاربرانی که به سایت وارد میکند را به خریدار نهایی تبدیل کند. خرید دوربین 1.5میلیونی به قیمت 6 میلیون تومان برای خریداران کاملا غیر منطقی به نظر میرسید و بازار به شدت متوقف شده بود.

  افزایش دلار باعث شد تا آینده سایت به صورت مقطعی در ابهام فرو رود و مجبور به تعدیل نیرو ها شویم. مجموعه تصمیم گرفت با نیرو های بسیار کمتری در  زمینه آنلاین به کار خود ادامه دهد.

  موقعیت شغلیتاریخ شروع همکاریتاریخ اتمام همکاری
  مدیر و سئوکار سایت1 اردیبهشت 971آذر 97
  Projects 00 00@2x

  فروشگاه اینترنتی چرمکار

  Alexa = 55000 iran
  چرمکار یک سیستم ایزوله شده است که در آن سعی میشود رفتار گوگل و کاربر مورد بررسی قرار گیرد. بدون تولید محتواهای جدید و با ایجاد تغییرات مورد نظر، کاهش یا افزایش رتبه زیرنظر گرفته میشود.

  www.CharmKar.com
  چرمکار تنها کاور های ریموت میفروشد و قیمت محصولات از تمامی فروشگاه های اینترنتی دیگر حداقل 20 درصد بالاتر است؛ اما Convertion rate جالبی دارد؛ نرخ 2 درصد تبدیل... بازدید کننده به خریدار.

  این میزان فروش نتیجه ورود بازدیدکننده های مرتبط و اعتماد سازی برای آن هاست. چرمکار به هیچ عنوان قصد درآمد زایی ندارد اما همکاری با Google zebra همیشه نتایج مشابهی را خواهد داشت.

  از صفر تا صد چرمکار در مجموع 10 روز هم طول نکشید. من در دیدنگار خیلی خوب متوجه این موضوع شده بودم که باید همه چیز در کمترین زمان ممکن صورت بگیرد. از عمد قالب بینقصی که قبلا برای آن زحمت کشیده بودم را از برنامه نویس خریدم و با آن شروع کردم.

  تقریبا 4 روز تمام طول کشید تا تمامی حالت هایی که کاربران جستجو میکنند را تحلیل و تیپ کلی برای عنوان  محصول، دسته بندی، تگ ها و شخصی سازی Serp تهیه کنم. بعد از این مرحله نوبت به ساخت دسته بندی ها و کالا های جدید بود که به کمک اکسل توانستم در مدت 3 روز 130 محصول را در سایت وارد کنم؛ ایده ای که از سیستم سلرسنتر بامیلو الگو برداری کرده بودم.

  موقعیت شغلیتاریخ شروع همکاریتاریخ اتمام همکاری
  مالک وبسایت1 بهمن 97 -
  Projects 00 00@2x

  فروشگاه اینترنتی تکنوسان

  Alexa = 499 iran
  درست است که تنوع کالایی بالا برای فروش میتواند بسیار موثر باشد، اما همزمان احتمال ایجاد مشکلات مربوط به سئو را به شدت افزایش میدهد.

  www.Technosun.ir
  اینکه بین هزاران محصول، دسته بندی و تگ تصمیم بگیرید کدام در اولویت است برای سئو، با کمی تحلیل در آنالیتیکس، کاری شدنی است؛ اما قبل از هرچیزی باید مطمئن بود که در سرچ کنسول... همه چیز مرتب است. همیشه اولویت با مشکلاتی است که خود گوگل در سایت ما مشاهده کرده و میخواهد سریع تر آن را برطرف کنیم؛ دقیقا به همین خاطر است که این مشکلات برای ما سئوکار ها در اولویت قرار دارد.

  معمولا در Search console سایت های فروشگاهی حداقل قسمت خطاهای 404آن، هیچ موقع خالی نیست.تنوع کالایی بالا باعث شده بود تا تکنوسان در این زمینه ضعف بیشتری از خود نشان دهد؛ زیرا اگر در گذشته پلاگینی به اشتباه نصب شده باشد به سادگی ده ها هزار لینک شکسته تولید کرده است که نه برای کاربران و نه برای گوگل خوشایند نیست.

  موقعی که وارد تکنوسان شدم چیزی در حدود 13,000 خطای 404 در پنل سرچ کنسول گزارش شده بود. با تجربه ای که در دیدنگار به دست آورده بودم توانستم 5 تیپ کلی برای علت ایجاد خطا ها درست کنم. تقریبا 9,000 خطا مربوط به یک تیپ بود که مشخص شد در گذشته پلاگینی نصب و امروز پاک شده است؛ یا تقریبا 2,000 خطای دیگر مربوط به محدود نکردن دسترسی خزنده های گوگل بود که با ایجاد دستور هایی در فایل robots.txt حل شدند. این کار کمک کرد تا ضریب رشد ورودی های سایت افزایش یابد.

  قدرت و اعتبار دامنه تکنوسان باعث شده بود تا در کلید واژه های یک یا دو کلمه ای پر رقابت هم بتواند به سادگی تا صفحه های دوم حضور داشته باشد. درحقیقت مشکل سئو دسته بندی یا تگ ها این بود که زمان کافی برای استخراج کلید واژه های مرتبط با آن دسته صرف نشده بود؛ و مشکل اصلی، عدم تولید محتوایی بود که علاوه بر سئو محور بودن، بتواند کاربر را در سایت نگه دارد و اطلاعات کاربردی را در اختیار آن ها قراردهد (کتاب ادبیات تبلیغ  به بهترین شکل برای ایجاد عنوان های جذاب و موفقیت متن ها میتوانست به آن ها کمک کند؛ متاسفانه آن زمان هنوز با این کتاب آشنا نشده بودم). برای حل این مشکل سعی کردم محتوا هایی برای چند دسته بندی تولید کنم که نتیجه پیشرفت آن ها در نمونه کار مربوط به تکنوسان انتهای رزومه در اختیار شما قرار گرفته است.

  حضور در دیدنگار باعث شده بود تا با نحوه عکاسی دوربین های Dslr آشنا شوم. برای عکاسی از محصولات در تکنوسان از دوربین Dslr مناسبی استفاده میشد که مشکلات نورپردازی و عدم کار با تنظیمات دستی آن، باعث میشد علارقم صرف زمان زیاد برای عکاسی، کیفیت نهایی تصاویر مطلوب نباشد. با ایجاد میز نور جدید و آموزش دادن نحوه کار با سرعت شاتر و دهانه دیفراگم و ... دوربین، هزینه های مستقیم و غیرمستقیم مربوط به عکاسی از کالا ها به شدت پایین آمد.

  همکاری هرچند کوتاه مدت من با تکنوسان باعث شد تا به قدرت وردپرس ایمان بیاورم. هر مشکلی که قبلا در فروشگاه های اینترنتی وردپرسی دیگر با آن برخورد کرده بودم، راه حلی داشت که تکنوسان به آن دست پیدا کرده بود. سعی کردم این موارد را یادبگیرم و تا حدامکان در محیط ایزوله شده ای مانند چرمکار آن ها را پیاده سازی کنم تا تاثیر دقیق تر هر روش را بر سئوی یک سایت فروشگاهی بررسی کنم.

  موقعیت شغلیتاریخ شروع همکاریتاریخ اتمام همکاری
  سئوکار وبسایت1 دی 9713 فروردین 98
  Projects 00 00@2x

  وبسایت سئوترین

  علاقه من به آموزش سئو سایت های فروشگاهی با مثال های عملی و کاملا کاربردی، باعث به وجود آمدن سئوترین شد. اگر قبلا این سایت را داشتم، ساعات کمتری برای آموزش کارمندان صرف میکردم.

  www.Seotarin.com
  یک فروشگاه اینترنتی باید در سئوترین حالت ممکن باشد تا بتواند همان کالایی که در دیگر سایت های رقیب خود موجود است را به فروش برساند. اسراری در زمینه سئوترین بودن ... بعضی سایت های محبوب وجود دارد که در اوقات فراغت خودم در سئوترین منتشر میکنم.

  سئوترین تفریح آموزش سئو فروشگاهی من است که آن را ساختم تا یکبار برای همیشه بعضی از مسائل سئو را کامل توضیح دهم؛ و در مواقعی که نیاز به تکرار آن شد تنها لینک مربوط به آن مقاله را در اختیار افراد قرار دهم. مثال های عملی از صفر تا صد موجود در این سایت به اشخاص کمک میکند سریع و دقیق تر منظور من را متوجه شوند.

  علت تاکید من بر واژه سایت های فروشگاهی تفاوت در ماهیت سئوی آن هاست. در سایت های غیر فروشگاهی کافی است شما متن جذاب و مورد نیاز کاربر را بنویسید؛ شما کاربر را به سایت خود خواهید کشاند که این هدف نهایی شماست. اما در سایت های فروشگاهی مسئله پیچیده تر است؛ زیرا هدف نهایی خرید کاربر و نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری است. اگر شما هزاران کاربر وارد سایت خود کنید اما در قسمت اعتبار سایت نتوانید احساس اعتماد را در بازدید کننده ها ایجاد کنید، حتی کمترین قیمت بازار هم هیچ کمکی برای خرید محصول شما نخواهد کرد.

  در سئوترین به طور ویژه بر روی سئوی سایت های فروشگاهی کار میکنم؛ که علاوه بر اصول اولیه سئو، قسمت اعتماد سازی را هم در برمیگیرد. Google Zebra وظیفه دارد که معتبر ترین فروشگاه های اینترنتی را به کاربران نمایش دهد؛ همین موضوع باعث میشود تا سبک سئوی سایت های فروشگاهی تفاوت داشته باشد. در سئوترین نتیجه تحلیل محبوب ترین سایت ها را منتشر میکنم تا با استفاده از جدید ترین تکنیک هایی که فروشگاه های دیگر از آن ها استفاده میکنند، کاربران را بیشتر در سایت نگهداشته و احتمال خرید آن ها را افزایش دهیم.

  موقعیت شغلیتاریخ شروع همکاریتاریخ اتمام همکاری
  مالک وبسایت1 اردیبهشت 98 -
  Projects 00 00@2x

  Sellercenter دیجیکالا

  تا زمانی که عضوی از فروشندگان دیجیکالا نباشید، اسرار پشت پرده ی ورود روزانه صد ها کالا توسط حداقل 5000 سلر را نخواهید دانست.

  سیستم مدیریت محتوایی فوق العاده بهینه تر از پنل کپی شده آمازون در بامیلو.

  www.Digikala.com
  همیشه کنجکاو بودم که نحوه ورود کالا در بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران، چگونه است! مسئله زمانی برایم جذاب تر شد که متوجه شدم، اکثرمحصولات توسط 5000 فروشنده ای وارد میشود که احتمالا 4980 نفر آن ها... حتی اسم Seo یا حتی Sem هم به گوش آن ها نخورده است. اما سوال اصلی من این است که چطور سایز تصاویر، نام گذاری محصولات، دسته بندی ها، جدول مشخصات و ... انتخاب میشوند؟ چطور این 5هزار سلر مدیریت میشوند؟!

  تا قبل از داشتن دسترسی به پنل مدیریت CMS ها، ممکن است ساختار سایت ها به درستی درک نشوند. اما مسئله دیجیکالا کمی پیچیده تر است؛ زیرا از سیستم مدیریت محتوای مخصوص خود استفاده میکند و عینا کپی شده CMS دیگری نیست. من خوش شانس بودم که قبل از ورشکستگی بامیلو با مشهور ترین پنل مدیریت فروشندگان دنیا که مربوط به وبسایت آمازون میشد، کار کرده ام؛ اما باید اعتراف کنم که پنل مدیریت محصولات در دیجیکالا، بسیار بهتر و حرفه ای تر از آن است (خصوصا طراحی اختصاصی آن برای زبان فارسی).

  ساخت این پنل مربوط به زمانی است که بازار سلرسنتر دیجیکالا و بامیلو بسیار داغ بود؛ من هم یکی از سلرهایی بودم که محصولات فعلی چرمکار را در دیجیکالا قرار میدادم. درست است که با مسائلی مانند قرارداد ترکمانچای دیجیکالا، تسویه میانگین 45روزه، دستگاه لیبیل زن، عکاسی صنعتی و ... هم درگیر شدم که هدف اصلی من نبود؛ اما باعث شد دید خیلی بهتری نسبت به نحوه همکاری با فروشگاه های اینترنتی بزرگ پیدا کنم.

  در انتهای این رزومه، بعضی از نکات قوت طراحی پنل دیجیکالا را در اختیار شما قرار داده ام.

  اما باید به شما بگویم که نحوه مدیریت این 5000 سلر، محدودیت هایی برای دیجیکالا ایجاد میکند که بزرگ ترین فرصت برای سایت های رقیب را به وجود می آورد. برای مثال من از ضعف - قوانین نامگذاری محصولات - دیجیکالا در چرمکار استفاده کردم و توانستم با سایتی 2ماهه کاور های ریموت را 2 برابر قیمت پنل دیجیکالای خودم به فروش برسانم که تجربه جالبی بود.

  موقعیت شغلیتاریخ شروع همکاریتاریخ اتمام همکاری
  مالک پنل دیجیکالا1 مهر 97 -

  اطلاعات تکمیلی

  آخرین مدرک تحصیلی

  کارشناسی عمران از دانشگاه علم و فرهنگ تهران

  سال فارغ التحصیلی

  خرداد 1397

  وضعیت سربازی

  دارای کارت معافیت

  تاریخ تولد

  1374

  شغل مورد نظر

  پاره وقت

  تمام وقت

  حقوق درخواستی

  7 میلیون تومان

  تسلط به زبان انگلیسی

  متوسط

  پیشرفته

  حرفه ای

  نمونه کار ها

  شرکت پیشگامان فناوری نت وب

  بخشی از تجربه و اقدامات موثر

  رسیدگی به رفع نیاز های اعلام شده کارفرمایان
  ارائه گزارش های دوره ای به کارفرمایان
  مکالمه روزانه با کارفرمایان برای اطلاع رسانی میزان پیشرفت کار
  ماناموتور با اینکه قبل از نوشتن قرارداد با ما کمی تردید داشت و پیشنهاد های همکاری متعددی دریافت کرده بود؛ بعد از شروع همکاری و اتمام هر فاز، همچنان از شروع فاز بعدی استقبال میکرد.
  مک تک با توجه به رشد 4 برابری ورودی از موتور های جستجو و کاهش 10 برابری هزینه های تبلیغات در گوگل و افزایش درآمد حاصل از فروش خود، برای همکاری کاملا مصر بود.

  در سئو همیشه مسائل تکنیکالی وجود دارند که نیاز به همکاری سایر قسمت ها برای رفع مشکلات موجود وجود دارد؛ در ادامه بخشی از مشکلاتی که توسط کار تیمی برطرف گردید را برای شما ذکر میگردد؛

  طراحی مجدد Header برای MackTak
  افزودن قابلیت LazyLoad
  بارگذاری فایل های جاوا اسکریپت فشرده شده در انتهای فوتر
  تغییر در اسکیما تگ ها در HTML صفحات
  ...

  با توجه به اینکه این فعالیت ها جز آخرین اولویت کاری ما محسوب میشدند و کار بر روی سایت های مشتریان بیشتر برای ما اهمیت داشتند، لذا در زمان هایی که حجم کار کاهش پیدا میکرد این فعالیت ها انجام میشد. در ادامه بخشی از اقدامات صورت گرفته بر روی وبسایت نت وب در اختیار شما قرار گرفته است؛


  بررسی ساختار اصلی سایت از جمله تگ های HTML صفحات، پنل Search Console، تنظیمات Yoast SEO، فایل Robots.txt و ...
  استخراج کلیدواژه های هدف و اولویت بندی آن ها بر اساس سیاست های شرکت
  پیشنهاد و انتخاب بهترین استراتژی برای دست یابی به کلیدواژه های منتخب

  فروشگاه اینترنتی ماناموتور

  بخشی از تجربه و اقدامات موثر

  23 بهمن 1398

  با استفاده از Crawler ها 4 بار سایت به طور کامل بررسی شد و مشکلات زیر برطرف گردید؛

  صفحات با محتوای کاملا تکراری (این مسئله ذاتا در مجنتو ها 1.9 وجود دارند که برای رفع باید تنظیمات پنل مجنتو سایت تغییر کند)
  تگ های Canonical مربوط به فیلترینگ و دسته بندی ها
  صفحات 404 که از سایر صفحات لینک داخلی داشتند
  مشکلات Sitemap و لینک هایی که در آن قرار نمیگرفتند
  صفحات با H1 یا متا تگ های تکراری
  ...
  خطا های 404
  خطا های نمایش سایت در موبایل
  خطا های سرعت بارگذاری صفحات
  تعداد URL های ایندکس شده

  واژه های مرتبط بر اساس اولویت بیشترین ارتباط با کاربران خریدار از سایت طبقه بندی شدند؛ به صورت کلی تعداد کلید واژه های نهایی شده:


  450 کلیدواژه مرتبط با دسته "اینورتر"
  240 کلیدواژه مرتبط با دسته "انکودر"
  1300 کلیدواژه مرتبط با دسته "الکتروموتور"

  اولویت بندی کلید واژه ها بر اساس نوع مخاطب
  انتخاب مخاطبین با بیشترین احتمال خرید برای گام ابتدایی
  ساخت الگویی برای صفحات فرود کلید واژه ها به کمک دسته بندی، تگ یا صفحات فیلترینگ

  فروشگاه اینترنتی MackTak

  بخشی از کلید واژه های موفق (برای مشاهده دقیق تر جایگاه Macktak در این کلیدواژه ها، لطفا با vpn آی پی خود را به آمریکا تغییر دهید)

  بخشی از تجربه و اقدامات موثر

  23 بهمن 1398
  15 مهر 1398

  در شروع همکاری با MackTak دو طرف نیاز داشتند تا به طور مختصر درباره ی کارهایی که قصد داشتیم در ماه های آتی انجام دهیم، اطلاعاتی داشته باشند؛ بنابراین گزارش زیر که بسیار کلی است در اولین جلسه مشترک من با کارفرما از طرف نت وب به ایشان ارائه شد.


  تعریف و بهینه سازی کمپین های Search ads
  تعریف و بهینه سازی کمپین های Display ads
  محدود سازی کاربران مخاطب هر کمپین برای افزایش بازده و کاهش هزینه های تبلیغات
  توقف یا جایگزینی کمپین هایی که ورود کاربران منجر به ثبت سفارش یا افزودن به سبد خرید نشده اند

  برای مثال با راه اندازی این ترکر ها این امکان را در اختیار داشتیم تا تعداد ثبت سفارش یا حتی کلیک بر دکمه افزودن به سبد خرید کاربرانی که از منابع زیر وارد سایت شده بودند را به دقت زیر نظر داشته باشیم:


  Adwords
  Search Engines (google, bing , ...)
  Socials (pintrest, youtube, ...)
  Teranicouture.com
  ...
  از آبان تا بهمن 98 - Search Console
  از مهر تا آبان 98 - Google Analytics

  فروشگاه اینترنتی دیدنگار

  بخشی از کلید واژه های موفق

  بخشی از تجربه و اقدامات موثر

  با طراحی این فایل اکسل، کافی است شما نام دوربین مورد نظر را به صورت
  Canon 4000d 18-55
  وارد کنید؛ در نهایت به شما کلید واژه های مرتبط با این محصول که قبلا برای آن تعریف کرده ام، نمایش داده میشود. برای مثال بالا این کلید واژه ها از اکسل استخراج میشود:
  [کانن 4000d] [کنون 4000d] [کانون 4000d] [دوربین کانن 4000d][دوربین کنون 4000d] [دوربین کانون 4000d][قیمت کانن 4000d] [قیمت کنون 4000d] [قیمت کانون 4000d] [قیمت دوربین کانن 4000d] [قیمت دوربین کنون 4000d] [قیمت دوربین کانون 4000d] [خرید کانن 4000d] [خرید کنون 4000d] [خرید کانون 4000d] [خرید دوربین کانن 4000d] [خرید دوربین کنون 4000d] [خرید دوربین کانون 4000d] [دوربین 4000d] [قیمت دوربین 4000d] [خرید دوربین 4000d] [دوربین Canon 4000d] [قیمت دوربین Canon 4000d] [خرید دوربین Canon 4000d]
  کاهش زمان طراحی کمپین های Google adwords
  کاهش هزینه تبلیغات در گوگل
  طراحی بهینه تر کمپین های Adwords با استفاده از کلیدواژه ها به صورت exact match
  ...

  متقاعد سازی بازدیدکنندگان برای اعتماد به دیدنگار
  تمرکز بر مزیت های خرید و فروش در دیدنگار
  استفاده از لحن دوستانه متناسب با سیاست های شرکت
  استفاده از جملات کوتاه در متن
  طراحی بهترین چیدمان از نظر تجربه کاربری
  سئو این صفحه فرود
  موفقیت در ثبت درخواست های خرید و فروش کالا های دست دوم کاربران دیدنگار

  همیشه آموزش به نیرو ها از نظر زمان و هزینه، بهترین کار نبود. ما نیاز داشتیم تا یکبار برای همیشه روند ورود محصولات در سئوترین حالت ممکن طراحی شود. بنابراین الگو هایی طراحی کردم و در اختیار کارمندان قرار دادم تا محصولات همیشه بر اساس این الگو ها وارد شوند.
  کاهش خطای کارمندان ورود محصولات
  نیاز کمتر به سئو مجدد محصولاتی که اهمیت چندانی ندارند
  سادگی استقاده از الگو ها بدون نیاز به دانش سئو
  استفاده از این الگو ها برای کارمندان تازه استخدام شده
  امکان ارتقا و تغییر در هرزمان

  البته این الگو ها مربوط به یکسال گذشته هستند؛ الان با توجه به تجربه های تکنوسان، پنل سلرسنتر دیجیکالا و چرمکار ایده های جدیدی برای ارتقای آن ها دارم.

  طبق نظر شرکت تبلیغ تلویزیونی خریداری گردید که در 90 ثانیه باید دیدنگار معرفی میشد. تهیه متن مربوط به این تبلیغ تلویزیونی بر عهده من بود.
  تمرکز بر برتری های دیدنگار مانند: آتلیه - محصولات با کمترین قیمت - تحویل کمتر از 24 ساعت در تهران - ...
  لحن جذاب و ارتباط با مخاطبین
  استفاده بهینه از زمان

  یافتن تیپ و الگوی کلی خطا ها
  محدود کردن دسترسی ربات ها در Robots.txt برای رفع خطا ها
  ریدایرکت لینک های شکسته یا منتقل شده موجود
  اعلام عدم ایندکس لینک های ناموجود و پاک شده در Search console

  برای تجربه کاربری بهتر و عملکرد بهینه افزونه Yoast باید تغییراتی را در ساختار صفحه هر محصول اعمال میکردیم. ایده های کلی مربوط به تمامی محصولات به صورت خلاصه در ادامه ذکر شده است.
  قابلیت Alt دهی خودکار به تصاویر محصول
  تصویر شاخص تمامی محصولات جدید 1000*1000 پیکسل باشد
  توضیحات کوتاه به صورت تمام صفحه و در بالای نقد و بررسی قرار بگیرد
  توضیهات کوتاه به دو بخش تقسیم شود؛ قسمتی به صورت بولت (لیست) که حداکثر 10 مورد از ویژگی های برتر محصول باشد، و قسمت دیگر یک متن حدودا 4 خطی که محصول را کوتاه توضیح دهد
  نقد و بررسی حداقل دارای 800 کلمه و برای کاربران کاملا کاربردی باشد
  ترجیحا در نقد و بررسی از تصاویر، گیف یا ویدیو مربوط به محصول استفاده شود
  ...


  فروشگاه اینترنتی تکنوسان

  بخشی از کلید واژه های موفق

  بخشی از تجربه و اقدامات موثر

  تحلیل تمامی خطا های سرچ کنسول تکنوسان
  تیپ بندی الگو ی خطا ها
  مشخص نمودن علت بروز غالب خطا ها (نصب پلاگین نامناسب در گذشته)
  اعلام راه حل قطعی برای رفع خطا ها
  برطرف شدن خطا های سرچ کنسول و افزایش ورودی از جستجوی طبیعی گوگل


  انتخاب فروشگاه های اینترنتی "جانبی" و "مسترکالا"
  تحلیل سایت ها بر اساس ترفند های تجاری، Seo , UX , UI
  ارائه گزارش از نقاط ضعف و قوت رقیبان و مقایسه با تکنوسان در هر مورد

  انتخاب دسته بندی های: دسته بازی - هولدر موبایل - شارژر لپ تاپ
  تحلیل کلید واژه های مرتبط با هر دسته
  نوشتن محتوای مورد نیاز کاربر طوری که جذاب باشد
  سئو نهایی صفحه این دسته بندی

  * متن ها در انتهای محصولات موجود در هرصفخه قرار گرفته اند؛ برای مشاهده صفحه را به پایین اسکرول کنید.


  راهنمایی برای نورپردازی بهتر در عکاسی
  ساخت میز نور مناسب با کمترین هزینه
  آشنا کردن کارمندان با کاربرد های سرعت شاتر، دهانه دیافراگم، فوکس، ایزو و ...
  آموزش عکاسی صنعتی با دوربین DSLR به نیرو های عکاس
  کاهش زمان و هزینه عکاسی صنعتی از محصولات

  البته الان هم این سایت مشکلات ساختاری به نسبت زیادی دارد که لیست مربوط به آن ها بار ها در اختیار مدیر سایت قرار گرفته است. متاسفانه یا خوشبختانه، فروش مناسب سایت باعث شده تا دغدغه ها بیشتر در ورود سریع تر کالا ها باشد تا سئوترین بودن در زمینه فروشگاه های اینترنتی. در هر صورت از صمیم قلب امیدوارم تکنوسان همیشه در حال پیشرفت باشد.

  فروشگاه اینترنتی چرمکار

  بخشی از کلید واژه های موفق

  بخشی از تجربه و اقدامات موثر

  خرید قالب و شخصی سازی به کمک یکی از دوستان برنامه نویسم
  تحلیل کلید واژه های مرتبط با کالا ها
  برنامه ریزی و پیاده سازی نحوه ورود سریع کالا ها

  ایجاد صفحات مناسب برای اعتماد سازی کاربران (نحوه ارسال - اعتماد چرمکار)
  جذب تنها کاربران هدف و مرتبط با کالا ها
  دستیابی به فروش با توجه به قیمت بالای محصولات نسبت به سایر فروشگاه ها


  استفاده از روش ورود عمده محصولات در بامیلو
  ساده سازی روند ورود کالا
  استفاده از اکسل برای ورود سریع تر کالا ها

  وبسایت آموزشی فروشگاهی چرمیلند

  بخشی از کلید واژه های موفق

  بخشی از تجربه و اقدامات موثر

  تولید محتوا
  ورود کالا ها در سایت
  شروع آشنایی من با تجارت الکترونیک
  کسب موفقیت در فروش محصولات و تماس مشتریان
  درخواست های مکرر کاربران برای آموزش چرم دوزی
  شروع علاقه من به یک فروشگاه اینترنتی

  تولید محتوا های کاربردی برای آموزش صفر تا صد ساخت یک محصول
  بالا بودن صفحات با وجود اینکه از آخرین تغییرات اعمال شده در آن بیشتر از 2 سال میگذرد
  مشاهده ثبات موفقیت در صورت تولید محتوا های کاربر محور

  وبسایت سئوترین

  بخشی از تجربه و اقدامات موثر

  پنل سلرسنتر دیجیکالا

  بخشی از ترفند های دیجیکالا در پنل ورود محصولات

  نقاط قوت
  ورود محصولات در سئو ترین حالت ممکن
  وارد کننده های محصول ناخواسته بهترین نام را از نظر سئو برای محصولات انتخاب میکنند
  نظم و نمایش بهتر محصولات در یک لیست مانند دسته بندی
  یافتن راحت تر محصولات در سایت توسط کاربران
  ...
  نقاط ضعف
  برای بعضی کالا ها باید قوانین نامگذاری فرق کند و بهینه تر شود. برای مثال دیجیکالا به شما اجازه نمیدهد جنس محصول را در نام لحاظ کنید؛ یعنی شما به جای "کیف چرم" باید از نام "کیف" استفاده کنید. این در حالی است که کاربر اگر به دنبال کیف چرم باشد، حتما جنس "چرم" آن را هم جستجو میکند.
  کاربران ممکن است به خوبی تفاوت دو نوع کالا را تشخیص ندهند. فروشنده کالا به خوبی از علت قیمت بالا تر محصول خود نسبت به کالای مشابه مطلع است و اگر در نام محصول قید شود، خریدار بلافاصله متوجه علت قیمت بالا تر یک محصول خواهد شد. برای مثال در لپ تاپ ها واژه "ُSSD" در نام محصول هم برای کاربر مهم است و هم علت قیمت بالا تر را توجیه میکند.
  ...

  هر محصول از دو لینک قابلیت دسترسی دارند که canonical میشوند به لینک فارسی آن محصول

  نقاط قوت
  سئو بهتر محصولات به علت لینک فارسی و کاملا معنا گرا
  کارمندان قسمت پشتیبانی دیجیکالا به سرعت کالای مورد نظر را درسایت پیدا میکنند (برای یافتن کالای موردنظر مشتری، تنها به "شناسه DKP" نیاز دارند که در سایت و روی لیبل محصولات وجود دارد)
  کمترشدن پیچیدگی های کدتویسی در سایت (در پنل فروشندگان از لینک های انگلیسی و کوتاه استفاده میشود)
  حتی زمانی که سلر ها از طرق لینک های انگلیسی وارد محصولات میشوند، ربات گوگل متوجه میشود که ارزش این زمان و کلیک را به لینک فارسی محصول منتقل کند؛ با اینکار نه تنها سایت، از محتوای تکراری جریمه نمیشود بلکه از فعالیت های فروشندگان هم نهایت استفاده را خواهد کرد
  ...
  دو نمونه از لینک های مربوط به یک محصول در اختیار شما قرار گرفته اند (لطفا به سورس صفحه نام انگلیسی و تگ Canonical آن دقت کنید):

  نقاط قوت
  براساس دسته بندی انتخاب شده برای یک محصول، فیلد های مربوط به جدول مشخصات محصول نمایش داده میشود
  سلر ها ملزم میشوند تا ویژگی های اصلی مربوط به محصولات خود را حتما وارد کنند
  موارد مهم تره این جداول در قسمت های مختلفی از سایت قرار میگیرند (مثلا قابلیت ضد آب بودن روبروی قیمت محصول قرار میگیرد)
  در فیلتر های محصولات، بسیار کاربردی هستند و کاربر محصول مورد نظر خود را سریع تر پیدا میکند
  ...
  نقاط ضعف
  گاهی فیلد های ضروری برای یک محصول آنچنان زیاد میشوند که فروشندگان به کلی قید ورود محصول خود را میزند (مثلا برای یک دوربین عکاسی یا لپ تاپ این مشکل وجود دارد)
  محدودیت هایی که در پنل وجود دارد که به مرور زمان در حال حل شدن هستند. برای مثال آیا یک کلاه عروس باید به عنوان یک گیره مو ثبت شود یا یک گل سر یا هیچ کدام؟ شما ملزم به انتخاب یک مورد هستید
  رد شدن های سلیقه ای محصولات و درخواست اصلاح مجدد برای سلر ها (چک کننده های نهایی دیجیکالا در بسیاری از مواقع کاملا سلیقه ای محصول فروشندگان را رد میکنند)
  ...

  فیلد مخصوص کلید واژه های مرتبط با محصول
  دسته بندی های سازمان یافته و منظم
  عدم استفاده از تگ ها و تمرکز بر روی دسته بندی ها
  چک کردن نهایی محصولات قبل از انتشار
  نام انگلیسی در تگ H1 محصولات
  عنوان سئو و توضیحات متا خودکار
  ...

  بخشی از محتوای تولید شده در دیجیکالا

  راهنما:

  آیکون ها

  کلید واژه اصلی

  برای موفقیت این کلید واژه، محتوای آن را شخصا ایجاد کردم

  سایر کلید واژه های مرتبط با کلید واژه اصلی

  کلیک ها

  نمایش صفحه مربوط به این کلید واژه در سایت مورد نظر

  جستجوی کلید واژه اصلی در گوگل برای مشاهده رتبه لحظه ای (رتبه تقریبی 2 است)

  مشاهده رتبه این کلید واژه در گوگل (رتبه تقریبی 4 است)

  Designed by Ehsan Mosahebeh
  مهارت
  تجربه کاری
  نمونه کار